מגדירים ניהול

על ניהול אפשר לדבר במיליון דרכים וצורות ואכן הרשת והספרות ובכלל גורמים שעוסקים במלאכה מילאו שורות אינספור על מה זה ניהול. חלק ניכר מכל האמור על ניהול בכלל, יהיה נכון מכל מה שנקרא ונעמיק בו כי תחום הניהול הוא רחב ואינסופי. יצירתי, מגוון וצבעוני לאין ערוך. החל במספרים וכלה בשיח אישי לרוממות האדם שאיתו אנו באים במגע. כל סוג של מגע. ניהול כולל בתוכו קשת תחומים נרחבים המכונסים תחת המילה ניהול.

מיזם מנכ"לים מבקש לאתגר את המושג ניהול ומנסה להגדיר אותו במילה אחת. לזהות את שורשו, את שורש השורשים שממנו נובע ניהול בכלל, ניהול כלשהו, בין אם הוא עסקי, אישי, מלכ"ר וכו'. ניהול נגמר ומתחיל באמון.  

אמון, מאפשר את סך כל ההתרחשויות. על ידי אמון ניתן לנהל כל דבר. כל חלום, כל תכנית, כל משבר, כל תזרים מזומנים מכל סוג שהוא. על ידי רכישת אמון רוכשים אדם שמולנו וכמאמר שלמה המלך: " טובים השניים מן האחד". הכל מתאפשר על ידי אמון.

אמון מתאפשר רק על ידי אימון, בניית יושרה עסקית ואישית בבחינת "טוב שם משמן טוב" שלמה המלך גם כן.  כשאנחנו נכנסים למהלך ניהולי מכל סוג שהוא – יהיה האתגר או הדבר אשר יהיה, בלי אמון בין אנשים שמגיע רק על ידי אימון בתהליך בניית צוותים והכשרתם, בנייה מהצלחות קטנות, כשלונות ולמידה ותיקון – רק כך מגיעים לאמון אמיתי. על ידי האימון. רק כך כל אדם חש באמת האם המנהל שלצידך אמין. אני נות\נת בו אמון כדי שינהל אותי. 

 

 

אימון, בלי תכלית האמונה בדבר, במטרה, בערך, בשליחות לא מתאפשר. האמונה בטוב שאנחנו רוצים להביא לדבר. וכך המנהל בעצם יוצר סינרגיה ניהולית מעגלית ובלתי פוסקת. זורמת כל העת. ועל ידי כך, על ידי אימון מתוך אמונה המנהל רותם את סך כל בעלי התפקידים – האנשים

על המנהל מוטלת אחריות כבדה, אולי הכבדה ביותר בארגון. מעגלי ניהול הפעולות והמשימות אשר מנכ"ל נדרש להיות אמון עליהם כולל בעצם את סך כל הפעולות בארגון.

מנכ"ל מקצועי מבין את מקומו ומבין שללא צוות הוא לא כלום. ואיך יהיה לו צוות? על ידי אמון ומתוך אימון יגיע לכדי אינסוף יכולות ניהוליות באשר הם שם.

כל מקרה של התנסות מול גורמים לכדי בניית שיתוף פעולה מכל סוג שהוא במיזם מנכ"לים הבנו את הנקודה הזו. מול היזמים, מול בעלי המניות, מול צוותים, בנקים, ספקים, לקוחות – אמון זה המפתח.

כאשר מי שעומד מולי נותן בי אמון אין דבר בעולם שאינו בר ביצוע ויישום. כיום, עיקר החוסר הניכר בכלל בין אנשים ובעסקים בפרט הוא משבר אמון. לכל פעולה יש 10 מסמכים שמגבים את העסק, היזם, הלקוח, הספק וכו'. אך ניהול שאם כל שורשי תחילת המחשבה שלו לגשת בכלל לתהליך כלשהו יתחיל באמון, ביושרה, בפתיחת הלב, בהצגת המטרות שלנו as is מבלי משוא פנים, מבלי פיצ'ים מעושים ומבלי חשש שנתגלה במערומינו – אנחנו מתחילים ביתרון דרמטי בתהליך וכלל שאר העניין לשם שינוי יתמקד בעיקר ובעניין המקצועי עצמו.

באים לעבוד.

Call Now Button